Skocz do zawartości


Zdjęcie

Objawy raka żołądka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 rakforumpl

rakforumpl

    Administrator

  • Administrators
  • 81 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 13:42

Niestrawność, kwasowość i odbijanie

 

Pierwsze objawy raka żołądka są to często nadkwaśność i odbijanie. U wielu osób z rozpoznaniem raka żołądka mogą wystąpić objawy, takie jak te w rok wcześniej. Ale są to objawy podobne innych problemów żołądkowych. Większość ludzi, którzy mają długotrwałe niestrawności i gazy nigdy nie zachoruje na raka. Mniej niż 1 na 50 osób idzie do lekarza z niestrawnością żołądka czy odbijaniem się.

 

Uczucie pełności

 

Innym wczesnym objawem może być uczucie pełności pojawiające się szybciej niż zwykle podczas jedzenia posiłków. Jeżeli trwa to pewien czas to możesz jeść mniej przez pewien okres czasu, i możesz schudnąć.

 

Krwawienie i uczucie zmęczenia lub duszność

 

Nawet wczesne nowotwory żołądka mogą krwawić do żołądka. Utrata krwi w pewnym okresie czasu może powodować anemię. Oznacza to, że liczba czerwonych krwinek jest zbyt niska. Niedokrwistość sprawia bladość skóry i powoduje zmęczenie. Jeśli jesteś bardzo anemiczny możesz również odczuwać duszność. Krwawe wymioty są wspólny wczesnym objawem ale może się zdarzyć że tych objawów nie będzie wcale. Jeśli tak jest, krew może nie być wyraźnie widoczna. Krew może być jasno czerwona, co oznacza, że jest to świeże krwawienie. Albo może też wyglądać na ciemno brązową, podobnie jak używane fusy z kawy, jeśli krew jest w żołądku przez jakiś czas.

 

Zakrzepy

 

Osoby z rakiem żołądka są bardziej narażone, że będą miał zakrzepy. Jeśli odczuwasz ból lub obrzęk nogi, lub nagły ból w klatce piersiowej i duszności, można mieć zakrzep krwi w dolnych kończynach lub płucach. Należy skontaktować się z lekarzem od razu, bo trzeba będzie natychmiastowe przeprowadzić leczenie antyskrzepowymi lekami.

 

Inne objawy

 

Ponad połowa osób z rozpoznaniem raka żołądka odczuwa ból lub jakieś trudności z przełykaniem. Dokładniejsze przyczyny bólu mogą być różne. Najczęściej ból występuje w górnej części brzucha (brzucha). Możesz mieć ból tuż pod mostkiem (sternum) lub nieco niżej.

 

Objawy zaawansowanego raka żołądka

 

Objawy bardziej zaawansowanego raka żołądka mogą obejmować

 

- Brak apetytu i utratę masy ciała

- Płyn w jamie brzusznej

- Krew w stolcu

 

Brak apetytu i utrata masy ciała

 

Utrata apetytu i utrata wagi są często późnymi objawami i może być znak, że rak jest bardziej zaawansowany. Mimo, że niektóre osoby z wczesnym rakiem żołądka tracą apetyt.

 

Płyn w jamie brzusznej

 

W zaawansowanym raku, może to być możliwe, że odczujesz ucisk w brzuchu. Niektóre osoby z zaawansowanym rakiem żołądka mają płynu w jamie brzusznej. Nazywa się to wodobrzusze.

 

Krew w stolcu

 

Niektóre nowotwory żołądka krwawią. Krew przechodzi przez układ trawienny. Może to powodować, że twoje stolce będą czarne, jak smoła.


Objawy raka żołądka


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych