Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wrzody i rak żołądka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 rakforumpl

rakforumpl

    Administrator

  • Administrators
  • 81 postów

Napisano 31 październik 2013 - 09:06

Wrzód żołądka jest zazwyczaj spowodowany zakażeniem bakterią o nazwie H. pylori. Ponadto, jeden tydzień z dwoma antybiotykami, zapewni zobojętnienie kwasów w żołądku zazwyczaj pozwoli to wyczyścić H. pylori z żołądka. Zapobiega to zazwyczaj wrzodom aby nie powtórzyły się ponownie. Leki przeciwzapalne, stosowane w leczeniu chorób, takich jak zapalenie stawów, czasem mogą powodować wrzody żołądka. Jeśli chcesz kontynuować leczenie lekami przeciwzapalnymi, następnie być może trzeba będzie podjąć długoterminowe leczenie zobojętniające kwas.


Zrozumienie jelit i trawienia


Jedzenie przechodzi w dół przełyku (przełyk) do żołądka. Żołądek posiada kwas, który nie jest niezbędny, ale pomaga w trawieniu pokarmów. Po wymieszaniu trawienia w żołądku, jedzenie przechodzi do dwunastnicy (pierwsza część jelita cienkiego). W dwunastnicy i reszcie jelita cienkiego, żywność miesza się z enzymami. Enzymy pochodzą z trzustki i od komórek wzdłuż jelita. Enzymy rozkładają żywność, która jest wchłaniana do organizmu. Zapalenie żołądka jest to stan zapalny spowodowany przez kwas żołądkowy. Zapalenie może być w żołądku, dwunastnicy lub w dolnej części przełyku. Wrzody żołądka jest to owrzodzenie spowodowane przez kwas żołądkowy. Wrzód czasami może docierać do wyściółki jelita która jest uszkodzona i przyległe tkanki są także narażone na zapalenie. Wrzód żołądka jest to jeden rodzaj choroby wrzodowej. Wrzody żołądka w liczbie mnogiej są czasem nazywane wrzód żołądka.


Co powoduje wrzody żołądka?


Twój żołądek normalnie produkuje kwas, aby pomóc w trawieniu pokarmu i zabijać bakterie. Kwas ten jest żrący, więc niektóre komórki na wewnętrznej błonie śluzowej żołądka i dwunastnicy wytwarzają naturalną barierę śluzową, która chroni błonę śluzową żołądka i dwunastnicy. Jest to normalna równowaga między ilością kwasu, którą może żołądek wyprodukować a barierą ochronną śluzu. Wrzód może występować, gdy następuje zmiana tej równowagi, co pozwala kwasowi na uszkodzenie błony śluzowej żołądka lub dwunastnicy. Przyczyny tego są następujące:


- Zakażenie Helicobacter pylori (często nazywany po prostu H. pylori) jest przyczyną w około 8 na 10 przypadków choroby wrzodowej żołądka. Więcej niż jedna czwarta osób w Polsce jest zarażone H. pylori w pewnym momencie w ich życiu. Kiedy jesteś zarażony, infekcja zwykle pozostaje do końca życia. U wielu osób nie powoduje to żadnych problemów, a liczba tych bakterii po prostu jest mała aby powodować szkodliwie zmiany w błonie śluzowej żołądka i dwunastnicy. Jednakże, u niektórych osób bakteria ta powoduje zapalenie błony śluzowej żołądka lub dwunastnicy. Powoduje to, że ochronna bariera śluzówki jest zakłócona (a w niektórych przypadkach ilość kwasu, się zwiększa) powoduje to stan zapalny i owrzodzenia.


- Leki przeciwzapalne - w tym kwas acetylosalicylowy. Leki przeciwzapalne, są czasami nazywane niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Istnieją różne rodzaje i marki. Na przykład: kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, diklofenak, itp. Wiele osób podejmuje działanie przeciwzapalne leku na zapalenie stawów, bóle mięśni, Aspirin itp. jest również używany przez wielu ludzi w celu ochrony przed zakrzepami krwi. Jednakże, leki te często wpływają na barierę śluzową w żołądku i pozwala spowodować wrzód.


- Inne przyczyny są rzadkie. Na przykład, pewne zakażenia wirusowe mogą spowodować wrzód żołądka. Choroba Crohna może spowodować wrzód żołądka, oprócz innych problemów, jelita. Rak żołądka może na pierwszy rzut oka być podobny do wrzodu.Wrzody i rak żołądka


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych