Skocz do zawartości


Rak płuc przerzuty do wątroby, kości, kręgosłupa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 gość_Adam

gość_Adam
  • Guests

Napisano 07 wrzesień 2013 - 12:34

Wątroba - najczęstsze miejsce przerzutów, niezależnie od pierwotnego nowotworu. W raku płuc wykryto przerzuty do wątroby w co najmniej pięćdziesięciu procentach przypadków. W tym przypadku stan pacjenta jest bardzo podobny do stanu z samą chorobą raka wątroby: pacjenci skarżą się na dolegliwości wynikające z nikąd, gwałtowne obniżenie masy ciała. Ponieważ wątroba jest zwiększonych rozmiarów, mogą być odczuwalne wzdęcia, i wybrzuszenie w górnej części brzucha. Częste są ataki ostrego bólu brzucha, kolki żółciowej, gorączki, nadmierne pocenie się.

Nawet z ciężką chorobą wątroby z przerzutami do znacznej części wątroby, organ ten może nadal wykonywać swoje funkcje.


Przerzuty do kości, w szczególności kręgosłupa - są dość częstym powikłaniem raka płuc. Powód jest bardzo prosty: kości są aktywnie zaangażowane w układ krążenia w organizmie, a komórki nowotworowe są przenoszone przez krwiobieg, wprowadzane do kości i aktywują się procesy destrukcji. Co więcej, komórki nowotworowe same nie powodują ryzyka tych procesów niszczenia kości, w wyniku którego są bardzo kruche, i przy najmniejszym wysiłku dochodzi do złamań.

Przerzuty występują najczęściej w kościach, które są dobrze ukrwione: żebra, łopatka i inne kości, kości czaszki, miednicy i kręgosłupa. Głównym objawem przerzutów do kości w nowotworze płuc jest hiperkalcemia, która jest łatwa do zidentyfikowania - suchość w ustach, nudności, wymioty, nadmierne tworzenie się złogów moczu.

Jeśli występują przerzuty do kręgosłupa, to nie są wykluczone, złamania, z ściskającego rozprężenia rdzenia kręgowego, w wyniku upośledzenia funkcji mobilności kończyn i narządów miednicy. Dlatego u pacjentów z rakiem płuc powinno zwrócić się szczególną uwagę na możliwe objawy, takie jak zapalenie stawów, bóle krzyża , reumatyzm - wszystkie komplikacje, które powodują ból w stawach zarówno w ruchu jak i spoczynku. Tylko lekarz po szczegółowym badaniu zadecyduje, czy te bóle występują z powodu przerzutów.

W ostatnich latach, a nie tylko powstały lepsze metody diagnostyczne w celu diagnozy przerzutów do kości, ale również sposoby ich leczenia. Uniwersalna metoda - jest indywidualna dla każdego pacjenta, biorąc pod uwagę przebieg choroby oraz dokładną lokalizację przerzutów.

Jest ważne, aby wiedzieć, że przerzuty do kości - nie jest to wyrok śmierci. Najważniejsze - to jest szybkość ich wykrywania i leczenia.

Główną rzeczą, która jest potrzebna w tym przypadku - to w pełni zaufać lekarzowi i spełniać wszystkie jego wymagania.

 #2 gość_ewa

gość_ewa
  • Guests

Napisano 12 listopad 2013 - 22:05

gdzie znaleźć lekarza który zajmie sie leczeniem pacjenta z przerzutami do kosci, pekniętym kręgosłupem . Szukam takiego od miesiąca jedyna odpowiedź to ze nie można podjąć leczenia bo nie zdiagnozowano pochodzenia pierwotnego nowotworu. Mimo wykonywania wielu badań łącznie z usunięciem węzłów chłonnych. bardzo prosze o pomoc chory leży w domu, nie może chodzić do lekarzy.
 


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych