Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rak płuc

rak płuc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 robertcc

robertcc

Starszy użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 23 sierpień 2013 - 22:03

Rak płuc jest chorobą charakteryzującą się niekontrolowanym wzrostem komórek w tkance płuc. Nieleczony, wzrost ten może rozprzestrzeniać się poza płuca w procesie zwanym przerzuty do pobliskich tkanek lub innych części ciała. Większość nowotworów, które rozpoczynają się w płucach, znane jako pierwotne nowotwory płuc, są to raki, które wywodzą się z komórek nabłonkowych. Główne rodzaje raka płuc to drobnokomórkowy rak płuc (SCLC), zwany także i nie drobnokomórkowy rak płuc (NSCLC). Najczęstszymi objawami są kaszel (w tym odkrztuszanie krwi), utrata masy ciała i duszność.

rakpłuc.jpg rakpłuc2.jpg rakpłuc3.jpg rakpłuc4.jpg rakpłuc5.jpg rakpłuc6.jpg

Najczęstszą przyczyną raka płuc jest długotrwałe narażenie na dym tytoniowy, które powoduje 80-90% raków płuc. Osoby niepalące stanowią 10-15% przypadków raka płuc, i te przypadki są często przypisane do kombinacji czynników genetycznych a także gazu radon, azbest, zanieczyszczenia powietrza, w tym biernego palenia. Rak płuc może być widoczny na RTG klatki piersiowej i tomografii komputerowej (TK).Rozpoznanie jest potwierdzane biopsją, które jest zazwyczaj wykonywane przez bronchoskopię lub TK. Leczenie i długotrwałe efekty zależą od rodzaju nowotworu, stopnia rozprzestrzenienia i ogólnego stan zdrowia osoby mierzonej sprawnością.

Wspólne zabiegi obejmują operację, chemioterapię i radioterapię. NSCLC jest częściej traktowane zabiegami chirurgicznymi, podczas gdy SCLC zwykle lepiej reaguje na chemioterapię i radioterapię. Ogólnie rzecz biorąc, 15% ludzi u których zdiagnozowano raka płuc może przeżyć pięć lat po rozpoznaniu. Na całym świecie rak płuc najczęstszą przyczyną zgonów związanych z rakiem u mężczyzn i kobiet, i jest odpowiedzialny za 1.400.000 zgonów rocznie.

Objawy przedmiotowe i podmiotowe

Oznaki i objawy, które mogą sugerować raka płuc to:

ze strony układu oddechowego: kaszel, odkrztuszanie krwi, świszczący oddech lub duszność
objawy ogólne: utrata masy ciała, gorączka lub zmęczenie
objaw lokalne: ból w klatce piersiowej, bóle kości, trudności w połykaniu

Jeśli nowotwór rozwija się w drogach oddechowych, może utrudniać przepływ powietrza, co powoduje trudności w oddychaniu. Niedrożność może doprowadzić do gromadzenia się wydzielin powodować blokady i predysponować do zapalenia płuc.

W zależności od rodzaju nowotworu, tzw paraneoplastyczne zjawiska mogą początkowo zwrócić uwagę na tę chorobę. W przypadku raka płuc, zjawiska te mogą obejmować zespół Lamberta-Eatona (miastenicznego osłabienie mięśni z powodu przeciwciał), hiperkalcemia, lub zespół niewłaściwego hormonu antydiuretycznego (SIADH). Guzy u góry płuc, znane jako guzy Pancoasta mogą przeniknąć do lokalnej części współczulnego układu nerwowego, co prowadzi do zespołu Hornera (opadanie powiek i źrenica małej po tej stronie), jak również uszkodzenia splotu.

Wiele z objawów raka płuc (brak apetytu, utrata masy ciała, gorączka, zmęczenie) nie są specyficzne. U wielu ludzi, rak rozprzestrzenił się już poza pierwotnym miejscem rozwoju do czasu do którego zauważą pierwsze objawy i skonsultują się z lekarzem. Często organy na które rozprzestrzeniają się przerzuty to mózg, kości, nadnercza, wątroba, osierdzie i nerki. Około 10% osób z rakiem płuc nie ma objawów w momencie rozpoznania. Nowotwory te można zresztą znaleźć na rutynowych prześwietleniach klatki piersiowej.

Przyczyny

Rak rozwija się w wyniku uszkodzenia DNA. To uszkodzenie upośledza normalne funkcje komórki, w tym proliferację oraz zaprogramowaną śmierć komórki (apoptozę) i naprawę DNA.

Palenie

Palenie, szczególnie papierosów, jest zdecydowanie najważniejszym czynnikiem wpłacającym na rozwój raka płuc. Dym papierosowy zawiera ponad 60 znanych czynników rakotwórczych, oraz radioizotopy z sekwencji rozpadu radonu, nitrozoaminy i związków benzopirenowych. Dodatkowo, wydaje się, że nikotyna deprymuje odpowiedź immunologiczną na naroślach nowotworowych w odsłoniętej tkance. W całym rozwiniętym świecie, 90% zgonów z powodu raka płuc u mężczyzn w trakcie roku 2000 zostało przypisane do paleniu (70% kobiet).

Bierne palenie czyli wdychanie dymu z cudzego papierosa jest przyczyną raka płuc u osób niepalących. Bierny palacz może być klasyfikowany jako ktoś kto mieszka lub pracuje z palaczem. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych, Europie, Wielkiej Brytanii oraz Australii wykazały zgodnie znacznie zwiększone ryzyko u osób narażonych na bierne palenie. Ci, którzy żyją z kimś, kto pali posiadają o 20-30% większe ryzyko zachorowania, podczas gdy ci, którzy pracują w środowisku z biernymi palaczami mają 16-19% wzrost ryzyka. Badanie bocznego strumienia dymu sugerują, że jest bardziej niebezpieczny niż bezpośredni dym.

Radon gaz

Radon jest to bezbarwny i bezwonny gaz generowany w wyniku rozpadu radioaktywnego radu, który z kolei jest produktem rozpadu uranu który można znaleźć w skorupie ziemskiej. Produkty rozpadu promieniowania jonizują materiał genetyczny, powodują mutacje, które czasami obracają się w zmiany rakowe. Radon jest drugą najczęstszą przyczyną raka płuc po paleniu. Ryzyko wzrasta 8-16% na każde 100 / m³ Bq wraz ze wzrostem stężenia radonu. Stężenie radonu zmienia się w zależności od miejscowości i skład warstwy gleby i skał. Na przykład, w obszarach takich jak Kornwalia w Wielkiej Brytanii radon jest poważnym problemem i budynki muszą być siłą wentylowane.

Azbest

Azbest może powodować wiele chorób płuc, w tym raka płuc. Palenia tytoniu i azbestu może mieć synergistyczny wpływ na powstawanie raka płuc. Azbest może również powodować raka międzybłoniaka opłucnej, o nazwie (który jest różny od raka płuc)

Zanieczyszczenie powietrza

Zanieczyszczenie powietrza ma mały wpływ na zwiększenie ryzyka zachorowania na raka płuc. Drobne cząsteczki (PM2.5) i aerozole siarczanowe, które mogą zostać uwolnione w spalinach ruchu drogowego, są związane z nieznacznie zwiększonym ryzykiem. W przypadku dwutlenku azotu, dodatkowe zwiększenie z 10 części na miliard zwiększa ryzyko raka płuc o 14%. Zanieczyszczenie powietrza szacuje się iż powoduje 1-2% nowotworów płuc.

Niepewne dowody potwierdzają zwiększone ryzyko zachorowania na raka płuc z zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach związanych ze spalaniem pozostałości drewna, węgla drzewnego, gnoju lub upraw do gotowania i ogrzewania.

Genetyka

Szacuje się, że 8 do 14% przypadków raka płuc jest wynikiem czynników dziedzicznych. U krewnych chorych na raka płuc, ryzyko wzrasta 2,4 razy. Jest to prawdopodobnie spowodowane niekorzystną kombinacją genów.

Inne przyczyny

Liczne inne substancje zostały powiązane z rakiem płuc. Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC), stwierdza, że posiada "wystarczające dowody", aby udowodnić iż następujące substancje są rakotwórcze w płucach:

Niektóre metale (związki kadmu i kadm aluminium, związki chromu (VI) beryl i związki berylu, żelazo i stal, związki niklu, arsenu i nieorganiczne związki arsenu, górnictwa podziemnego hematyt)

Niektóre produkty spalania (niepełne spalanie, węgiel (kryte emisje ze spalania węgla dla gospodarstw domowych), gazyfikacji węgla, smoły, produkcji koksu, sadzy, olej napędowy)

Promieniowanie jonizujące (promieniowanie X, radon-222 i produkty jego rozpadu, promieniowanie gamma, pluton)

Niektóre gazy toksyczne (eter (techniczny), Bis-(chloro) eter, MOPP (winkrystyna, prednizon, iperyt azotowy-prokarbazyna mieszanina), dymy z malarstwa)

Produkcja gumowa i pyłu krzemionki krystalicznej

Patogeneza

Podobnie jak wiele innych nowotworów, rak płuc jest inicjowany przez aktywację onkogenów lub inaktywację genów supresorowych. Onkogeny uważa się, że występują u ludzi bardziej podatnych na raka. Protoonkogeny są w stanie przekształcić się w onkogeny pod wpływem czynników rakotwórczych. Mutacje w obrębie K-ras protoonkogenu są odpowiedzialne za 10-30% gruczolakoraków płuc. Receptor nabłonkowego czynnika wzrostu (EGFR) reguluje proliferację komórek, apoptozę i angiogenezę inwazji guza. Mutacje i amplifikacje EGFR są powszechne w niedrobnokomórkowym raku płuc i stanowią podstawę do leczenia inhibitorami EGFR. Uszkodzenie chromosomów może doprowadzić do utraty heterozygotyczności. To może prowadzić do inaktywacji genów supresorowych. Uszkodzenia chromosomów 3p, 5q, 13q i 17p są szczególnie powszechne w drobnokomórkowym raka płuc. Gen supresji nowotworów p53, położony na chromosomie 17p, występuje w 60-75% przypadków. Inne geny, które są często zmutowane lub są uznane za wzmacniacze są to c-MET, NKX2-1, LKB1, PIK3CA i BRAF.

Diagnoza

Wykonanie RTG klatki piersiowej jest jednym z pierwszych kroków, jeśli osoba chora donosi o objawach sugerujących o raku płuc. Zdjęcie może ujawnić oczywiste masę, poszerzenie śródpiersia (sugestywne rozprzestrzeniania do węzłów chłonnych), niedodmę (upadek), konsolidację (zapalenie płuc), lub płynu w opłucnej. Tomografia komputerowa jest zazwyczaj używana do dostarczenia większej ilości informacji na temat typu i zakres choroby. Bronchoskopia lub biopsja jest często używany do pozyskania próbki guza do badania histopatologicznego.

Rak płuc często pojawia się jako samotny guz płuc na RTG klatki piersiowej. Jednak diagnostyka różnicowa jest szeroka. Wiele innych chorób może również podać ten obraz, w tym gruźlica, zakażenia grzybicze, rak przerzutowy, lub zapalenie płuc. Rzadsze przyczyny samotnego guza płuc to hamartoma oskrzelopochodna, torbiele, gruczolaki, tętnicze deformacje, sekwestracja płucna, guzki reumatoidalne, ziarniniak Wegenera, lub chłoniaka. Rak płuc może być również przypadkowo odkryty w rutynowym badaniu.

Klasyfikacja

Nowotwory płuc są klasyfikowane zgodnie z typem histologicznym. Ta klasyfikacja jest ważna dla określenia zarządzania i przewidywania wyników choroby. Większość raków płuc są to raki-nowotwory, które powstają z komórek nabłonkowych. Raki płuc są podzielone na wielkość i wygląd komórek nowotworowych postrzegane przez histopatologa pod mikroskopem. Te dwie klasy to rak niedrobnokomórkowe i drobnokomórkowe.

Trzy główne podtypy NSCLC to gruczolakorak, rak płaskonabłonkowy, rak płuc, oraz dużych komórek raka płuc.

Niedrobnokomórkowy rak płuc

Prawie 40% przypadków raka płuc stanowi gruczolakorak, które zwykle pochodzą z tkanek obwodowych płuc. Większość przypadków raka gruczołowego jest związanych z paleniem tytoniu. Jednak wśród osób, które nie paliły mniej niż 100 papierosów w przeciągu ich życia ("nigdy nie palących"), adenocarcinoma jest najczęstszą formą nowotworu płuc. Podtyp raka gruczołowego, bronchioloalveolar, jest bardziej powszechny u kobiet nigdy niepalących, i może mieć lepsze długoterminowe prognozowanie.

Rak komórek płaskonabłonkowych stanowi około 30% przypadków raka płuc. Zwykle występują w pobliżu dużych dróg oddechowych. Puste wgłębienie związane ze śmiercią komórek są powszechnie spotykane w centrum nowotworu. Są one tak nazwane, ponieważ komórki nowotworowe są duże, z nadmiaru cytoplazmy, jąder, duże i widoczne jąderka.

Drobnokomórkowy rak płuc

Drobnokomórkowy rak płuca (DRP) zawiera komórki zawierają gęste granulki neurowydzielnicze czyli pęcherzyki zawierające neuroendokrynne hormony. W większości przypadków pojawiają się w większych drogach oddechowych (oskrzela pierwotne i wtórne). Nowotwory te rosną szybko. Sześćdziesiąt do siedemdziesięciu procent osób ma przerzuty w chwili rozpoznania. Ten typ raka płuc jest silnie związany z paleniem tytoniu.

Inne

Cztery główne podtypy histologiczne są uwzględniane powyżej, mimo że niektóre nowotwory mogą zawierać kombinację różnych podtypów. Rzadkie podtypy obejmują raki gruczołowe, nowotwory, guzy rakowate i niezróżnicowane raki.

Przerzuty

Płuco jest wspólnym miejscem dla rozprzestrzeniania się nowotworów z innych części ciała. Wtórne nowotwory klasyfikowane są według miejsca pochodzenia, np. rak piersi, który rozprzestrzenił się na płuca nazywa się przerzutowym rakiem piersi. Przerzuty nowotworowe często mają charakterystyczny okrągły kształt na RTG klatki piersiowej.

Pierwotne nowotwory płuc same najczęściej powodują przerzuty do kości, mózgu, wątroby i nadnerczy. Immunowybarwianie podczas biopsji jest często potrzebne do określenia pierwotnego źródła nowotworu.

Ocena stopnia rozprzestrzeniania się raka z oryginalnego źródła, jest to jeden z czynników wpływających na prognozę i ewentualne leczenie raka płuc.

Do wstępnej oceny niedrobnokomórkowego raka płuca (NSCLC) używa klasyfikacji TNM. Opiera się ona na wielkości przerzutów guza pierwotnego, do węzłów chłonnych, a guzów odległych. Następnie, przy użyciu deskryptorów TNM, grupa jest przyporządkowana, począwszy od raka utajonego, przez etapy 0, IA (jedną), IB, IIA, IIB, IIIA, IIIB i IV (cztery). Ta faza grupowa pomaga w wyborze leczenia i oceny rokowania.

Dla obu NSCLC i SCLC, wykorzystuje się dwa ogólne typy ocen stanu klinicznego zaawansowania i chirurgicznego. Kliniczna ocena odbywa się przed ostatecznym zabiegu. Jest ona oparta na wynikach badań obrazowych (np. tomografia komputerowa i skanów PET) i wyniki biopsji.

Zapobieganie

Zapobieganie jest najbardziej opłacalnym sposobem zmniejszenia rozwoju raka płuc. Podczas gdy w większości krajów uprzemysłowionych czynniki rakotwórcze zostały zidentyfikowane i zakazane, wciąż jednak palenie tytoniu jest nadal powszechne. Wyeliminowanie palenia tytoniu jest głównym celem w zapobieganiu raka płuc, i zaprzestanie palenia jest ważnym narzędziem zapobiegawczych w tym procesie.

Interwencje polityczne, aby zmniejszyć poziom biernego palenia w miejscach publicznych, takich jak restauracje i miejsca pracy stały się bardziej powszechne w wielu krajach zachodnich. Bhutan miał całkowity zakaz palenia od 2005 roku, podczas gdy Indie wprowadziły zakaz palenia w miejscach publicznych w październiku 2008 r.. Światowa Organizacja Zdrowia zaapelowała do rządów, aby ustanowić całkowity zakaz reklamy wyrobów tytoniowych, aby zachęcić młodych ludzi do rozpoczęcia palenia. Oceniają oni, że takie zakazy ograniczyłyby konsumpcję tytoniu o 16%, w którym ustanowiłoby się takie prawo.

Długotrwałe stosowanie witamin w tym witaminy C, witaminy D i witaminy E nie zmniejsza ryzyko raka płuc. Niektóre badania sugerują, iż ludzie którzy jedzą diety z większym udziałem warzyw i owoców zwykle mają niższe ryzyko zachorowania. Bardziej rygorystyczne badania nie wykazały wyraźnych związków.

Badania przesiewowe

Badania przesiewowe dotyczą zastosowania testów medycznych do wykrycia choroby bezobjawowej u ludzi. Możliwe testy przesiewowe dla raka płuca to cytologia plwociny, RTG klatki piersiowej i tomografia komputerowej (TK). Programy badań przesiewowych z użyciem KxW lub cytologii nie wykazały korzyści.

Rak płuc

Załączone miniatury

• rakpłuc7.jpg

#2 alusia1974

alusia1974

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 październik 2013 - 19:40

Weszlam na to forum poszukac chyba pocieszenia,a tu widze,ze swieze forum i same pytania...Hmmm.Skoro juz tu jestem opisze moja bolaczke(przepraszam,nie mam polskich liter).Moj ojciec od roku mniej wiecej zaczal sie skarzyc na wrzody.Ze niby co roku ma tak na jesien,ze nie ma apetytu,zgaga,wszystko mu sie slone wydaje itp.(w sensie przesolone).Przestal pic kawe.Nie mial apetytu.Chudl.Prosilismy go z bratem,zeby poszedl do lekarza.To znow niby lepiej sie poczul(nie mieszkamy razem,zaznaczam,wiec jego stan znamy tylko z nielicznych spotkan i jego zapewnien),zaczal miec apetyt itp.Potem,ze znowu nie ma apetytu.Schudl 13 kilo.Byly prosby,naklanianie do pojscia do lekarza.Przejdzie,twierdzil tata.W koncu trafil na pogotowie 10 dni temu,szpital,rentgen.Znalezli guz na prawym plucu.Przewiezli go do szpitala chorob pluc.Mial miec bronchoskopie,ale jest za slaby.Dzis mial Tomografie Komputerowa.Pani ordynator aczkolwiek mila i z empatia podchodzaca do czlowieka ,nie pozostawila mi wiele zludzen.Choroba nowotworowa w stopniu zaawansowanym.Rozsiana.Operacja odpada,na chemioterapie jest za slaby(wazy 57 kilo).Przepisala mu cos na apetyt i powiedziala,ze jak byc moze nabierze sil,to zrobia bronchoskopie i byc moze zastosuja chemioterapie.Na dzien dzisiejszy tylko leczenie zachowawcze.Przekazalam mu to w wersji "light",(sama nie wiem skad wzielam sile,zeby byc przy nim tak twarda)czyli ze ma zmiane na plucach i musi jesc i przybrac na wadze,zeby mogli zrobic mu bronchoskopie i wiedziec jakie leczenie zalecic.A on widze tak chce zyc!Ma dopiero 64 lata!Ja musze byc twarda i nie pokazywac mu,ze jestem w rozsypce emocjonalnej.Dostalam jak obuchem w glowe i strasznie mi ciezko.Jestem z tym narazie sama,ale moze brat przyjedzie(mieszka daleko)i razem jakos stawimy temu czola.Medycyna rozklada rece(statystyki),zna ktos jakies metody niekonwencjonalne???(tonacy brzytwy sie trzyma...).Nie moge pozwolic sobie na placz,bo jutro tata zobaczy moje podpuchniete oczy,a nie wiem,czy on by to psychicznie zniosl.Ciagle mowi,ze moze go w koncu podreperuja,zeby poczul sie juz lepiej.Acha,oprocz oslabienia i braku apetytu bola go kosci i brzuch.Napiszcie cos ludzie borykajacy sie z tym co ja...Czuje taka niemoc.A tak naprawde mam nadzieje,ze to jakis koszmarny sen i wkrotce sie obudze...

Jeszcze zaznaczam,ze ojciec nalogowo palil od nie wiem ilu lat,na pewno 30+.Wiec apeluje,nie palcie ludzie!Ja tez palilam,ale od 11 lat nie pale.Chyba pojde na rutynowe badanie pluc tak czy siak.

#3 gość_Kasia

gość_Kasia
  • Guests

Napisano 08 listopad 2013 - 09:49

Witam,

Mam również tatę ''rak płuc złośliwy z przerzutami-niedrobnokomórkowy-niepoeracyjny'' 59 lat, zaczął popalać jak miał 7lat ze zdziwienia Pani doktor ''opadły okulary''.

Stwierdzono w czerwcu 2013roku,Po upewnieniu się że jest to rak metodą bronchoskopii zaplanowano mu chemioterapię.Wcześniej była również rozmowa z Panią ordynator, która z góry powiedziała że rak który posiada mój tata źle rokuje ,a oni nie leczą lecz podtrzymują przy życiu. Po rozmowie podziękowałam jej i wyszłam. Po takich informacjach mój tata się załamał , było nam bardzo ciężko. Powiedziałam sobie że tata musi dłużej żyć i nie dopuszczałam do siebie myśli żę może być inaczej.Zaczęłam bardzo dużo czytać na temat tego raka. Podjęłam decyzję że tacie zastosuję dietę oczyszczającą z pewnym sokiem który ma bardzo dobre właściwości. Jeszcze za nim tata poszedł do szpitala zaczeliśmy z mamą stosować dietę i podawać mu sok.Dieta  polegała na spożywaniu dużej ilości warzyw i owoców niepryskanych.Po owoce i wrzywa jeździłam do rodziny poknując 100km do całaści dodałam olej lniany buldwigowy (ma bardzo dobre właściwości). Rodzina wątpiła we mnie , śmiali się co niektórzy.Przyszedł dzień w którym tata poszedł na pierwszą chemioterapię 3 -dniowa jako jedna z nielicznych osób nie wymiotowła , miał apetyt.Do szpitala nawet wozidziliśmy mu jedzenie, olej lniany. W dniu którym tata dostał pierwszą chemioterapię odwiedził nas w domu jego kolega pytając się o zdrowie taty.Ja z mamą odpowiedzieliśmy że tata dobrze się czyje ,wtedy zapytał się co mu dajemy. Powiedziałam mu to wszystko ,a on na to że może załatwić sok ten ale koncentrat który ma silniejsze właściowści niż ten kupiony w sklepie zielarskim- zgodziliśmy się sok co prawada jest drogi ale skutki są niesamowite. Po wdrożeniu soku kolega taty zaproponował mi że może załatwić na ''Badanie żywej kropli krwi''-podchodziłam sceptycznie do tego. Z maą uzgodniłyśmy że spróbujemy co nam pozostało . Po skonczonej chemioterapii taty  2 cylkowej, która trwała  ok dwa miesiące z przerwami tata dostał skierowanie na tomograf aby zobaczyć jak choroba postępuje.Dodam że planowo miał wyznaczone 4 cykle. Po tomografie i wizycie u lekarza prowdzącego tata usłyszał:

'' nie wiem co Pan bierze ale Panu bardzo szybko  regeneruje się organizm ,ma Pan dobre wyniki krwi dalsza chemioterapia jest nie potrzebna ,po dużych guzach zostały nieliczne ślady ,a w krwi wykryto duże dawki witaminy C'', tata był zachwycony zapytaliśmy się czy to żle że wykryto witaminę C w dużej dawce? a lekarz na to ''że jest zdumiony bo witamina C jest bardzo szybko wydalana z organizmu''. P[o takiej dobrej informacji dla upewnienia udaliśmy się na badanie ''żywej kropli krwi'' a Pani doktor która wykonywała to badanie potwierdziła, przytocze słow Pani doktor:

'' widać żę pacjent jest po chemioterapii, wskazując palcem na ekranie monitora pokazał nam gdzie znajduje się uspany rak.Do całości dodała: '' komórki w organiźmie są dotlenione w 60 % jest uszkodzona wątroba którą trzeba zregenerować'' Po zakończeniu badania odetchneliśmy z ulgą że diagnoza została potwierdzona przez lekarza z medycyny naturalnej. Pani doktor przepisała nam również suplementy diety ale niwe z apteki są to produkty Firmy która zajmuje się wytwarzaniem Witamin z ekologicznych upraw .Tata bierze je do nia dziejszego , nie choruje po mimo brzydkiej pogody. Dodam na koniec że po pomiędzy cyklami chemioterapii jeździł na motorze w sam wybudował altanę drewnianą.Sąsiedzi byli w szoku skąd on ma tyle siły i energii.Sąsidka przyleciała do nas mówiąc że jak by nie widzała to by nie uwierzyła że tata jest tak bardzochory. Z czałości chemioterapii wypadły włosy które w szybkim tempie odrastają. 21 listopada idziemy na kontrole po 2 mieszącach od chemioterapii.

Mm nadzieje że choć trochę dodałam otuchy tym co potrzebują jej najbardziej i powiedziałam jedno komu będę mogła pomuc moim doświadczeniem to pomogę. Ludzie niekiedy nie wierzą że może im coś pomóc ale wrto nieraz zaryzykować jak nie ma się co dostracenia jestem tego przykładem. A teraz się bardzo cieszę z tatą który czeka na przyznanie renty;) i ma plany na najbliższe lata

#4 gość_alusia1974

gość_alusia1974
  • Guests

Napisano 11 listopad 2013 - 20:47

Nie napisalas co to za cudowny sok.Ja juz chyba probowalam wszystkiego-niekonwencjonalnego.A tata gasnie w oczach.Mozecie sie smiac,ale bylam nawet u uzdrowiciela z jego zdjeciem.Serce mi peka,jak robi sie z niego powoli taki maly,bezbronny chlopczyk...

#5 gość_Kasia

gość_Kasia
  • Guests

Napisano 12 listopad 2013 - 08:49

Sok to Noni. Owoc NONI skutecznie wspiera prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a składniki antyoksydacyjne przyczyniają się do ochrony zdrowych komórek przed wpływem szkodliwych rodników.Jednym z najważniejszych składników jest cząsteczka, prokseronina.Do całości najlepiej dodać dużą dawkę witaminy C ja też kupuję od tej samej Firmy C1000 jest bardzo dobra. sąsiadka która ma mamę chorą na nowotwór trzustki nie wieżyła mi ale p[o czasie dała się namówić na badanie żywej kropli krwi i Pani doktor przepisała jej nie tylko noni ale inne suplementy diety po których jej mama wraca do sił.Lekarze nad tą kobietą rozłożyli ręce i odstawili chemię a ona czuje się znacznie lepiej i odstawqiła leki przepisane przez innych lekarzy.

Trzeba próbować wszystkiego co się da ja sama byłam sceptyczna ale mam przykład na moim tacie który czuje się świetnie.

Na koniec dodam że po soku tata dostał apetyt,przybrał ponad 10kg. Do całości najlepiej dodać herbatę zieloną ona także ma właściwości oczyszczające.

#6 gość_Kasia

gość_Kasia
  • Guests

Napisano 24 listopad 2013 - 19:26

Witam 

Do uzupełnienia chciałabym napisać że tata 21.11.2013 miał badania szpitalne .Po dostarczeniu wyników przez personel do gabinetu lekarskiego został wezwany do lekarza prowadzącego po czym usłyszał:'' Pan ma bardzo  dobre wyniki które bardzo rzadko występują u pacjentów'' Dla upewnienia chcę Panu zrobić tomograf'' Ze zdziwienia aż się uśmiechnęła Pani doktor. Tata szczęśliwy wyszedł z gabinetu i poszedł zarejestrować się na tomograf który ma wyznaczony na termin 20 marzec. Myślę że warto korzystać ż innych metod bo są efekty ;))

#7 gość_Bzdury piszesz

gość_Bzdury piszesz
  • Guests

Napisano 05 grudzień 2013 - 10:36

Rak leczony chemia -nieoperacyjny jestNIEULECZALNY ! Chemia tylko przedluza zycie. Rokowanie w raku plaskonablonkowym zaawansowanym to ok12 mies.
Nic nie piszesz o chorobie, rozpoznaniu tylko remlamujesz gowniany sok.zal

#8 gość_Gość

gość_Gość
  • Guests

Napisano 14 grudzień 2013 - 07:23

Witam,

Przedstawię rozpoznanie według karty inforamacyjnej ze szpitala na początku chorobyz dnia 29-06-2013

1. Wo obu płucach-we wszystkich płatach widoczne są guzki o śr.do 10mm po stronie lewej i 14mm po prawej. W obu płucach widoczne są policykliczne obszary konsolidacji, otoczone matową szybą: w płacie dolnym lewym o wym. 2*2*1 cm, w płacie górnym prawym dwa o wym. 6*2*2cm(z drobnymi przestrzennymi powietrznymi w centrum, opciągający opłucną) oraz o wym 4*3,4*4cm(z drobnymi przestrzennymi powietrznymi w centrum,ściśle łączą się z pogrubioną opłucną, wydaje się  naciewkać ścianę kl.piersiowej- bez  ewidentnych cech zniszczenia żeber, na tym poziomie w tkance tłuszczowej ściany klatki piersiowej widoczny węzeł chłonny o śr. 1cm). w obu płucach widoczne obszary i ogniska matowej szyby, rozdema śródzrazikowa i brzeżna w częściach górnych płuc, poj. zmainy włókniste i zrosty. W oskrzelu pośrednim , przyściennie -wydzielina

2. powiększone węzły chłonne:w śródpiersiu do 1,4, we wnęce do 1,8cm (z modelowaniem oskrzeli), w lewej do 1,3cm. Poj. zwapnienia w ścianach tętnic, Ślad płynu w worku osierdzowym.

po ostatniej kontroli badania krwi:21-11-2013r.

WBC:7,37*10^3/UL(4.0-10.0): RBC: 4,68L(4,50-5,50):  HGB: 14,2 g/dl(14.0-18.0): hct: 42,1%(40.0-54.0): mcv: 90,0 fl(847.0-94.0): mch: 30,3 pg(27.0-34,0): mchc: 33,7 g/dl(31.0-37,0): plt 174 *10^3/ ul(130-350)

kreatynina: 1,08 mg/dl (080-1,30)

Z palca tego nie wyssałam a po drugie nie napisałam że tata został całkowicie uleczony tylko że ma tak dobre wyniki że lekarz nie widział podstawy żeby przeprowadzić kolejny cykl chemioterapii. Na dzień dzisiejszy czekamy na kolejny tomograf który ma wyznaczony na 20-03-2014r.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rak płuc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych